Start >> Szkoła Suki Biłgorajskiej Szkoła 2011 Warsztaty aŁO!bedzie Kalendarium | O nas

Informacje o warsztatach instrumentalnych styczeń - czerwiec 2011

Warsztaty instrumentalne (informacje, zapisy)

31.12.2010
Zapraszamy dzieci, młodzież, studentów oraz osoby dorosłe pragnące poznać tradycje muzyczne regionu janowskiego, na regularne warsztaty muzyki instrumentalnej, które odbywać się będą od stycznia do czerwca 2011 roku w Janowie Lubelskim.

Zajęcia szkoły przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i dla osób, które już muzykują (niekoniecznie na ludowych instrumentach).

Warsztaty są adresowane głównie do mieszkańców powiatu janowskiego, ale mogą wnich wziąć udział również osoby zainteresowane z innych regionów kraju.

W ramach Szkoły prowadzone będą lekcje gry na instrumentach ludowych, przede wszystkim na suce biłgorajskiej, a także skrzypcach, basach i bębnie.

W programie zajęć m.in:
- wprowadzenie teoretyczne ("janowska" muzyka na tle innych regionów)
- zapoznanie adeptów szkoły z instrumentami; budowa, sposób trzymania, technika gry itp.
- prezentacja oraz nauka typowych form muzycznych i tanecznych występujących w okolicach Janowa Lubelskiego
- rytmy i akcenty charakterystyczne dla południowej Lubelszczyzny
- czym rózni się oberek od podróżniaka
- praktyczna nauka gry na instrumentach

W ramach warsztatów odbędą się spotkania z muzykantami i śpiewakami ludowymi.

Lekcje odbywać się będą w weekendy w Janowie Lubelskim, rozpoczną się w lutym i trwać będą do czerwca 2011 r.

Zależy nam na zawiązaniu się stałej grupy warsztatowej regularnie uczestniczącej w zajęciach!!!
Możliwe jest dołączenie się do grup warsztatowych w trakcie trwania nauki, po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami.

Ponadto w ramach warsztatów przewidziane są specjalne zajęcia skierowane do najmłodszych mieszkańców powiatu janowskiego, gdzie poprzez grę i zabawę będą miały okazję poznać muzyczne tradycje regionu.

Inauguracja Szkoły oraz spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 stycznia 2011 w Janowskim Ośrodku Kultury podczas specjalnie przygotowanego na tą okazję koncertu noworocznego (szczegóły wkrótce).

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona.

OSOBY ZAINTERESOWANE UDZIAŁEM W WARSZTATACH PROSIMY O KONTAKT:
W zgłoszeniu należy podać krótką informację o sobie i jaki instrument wybieracie. W przypadku skrzypiec najlepiej mieć własny instrument. Pozostałe zapewnia organizator.
tel. 696 06 77 04, e-mail: krzysiek@sukabilgorajska.pl

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego